Terapia Miłością - "Serce pełne miłości jest początkiem wszystkiego" Wioletta Cichocka
Rusza cykl warsztatów poprawiających jakość życia i podnoszących umiejętność odczuwania szczęścia, szczegóły już wkrótce

Pierwszy dzień:  5g liści laurowych zalać 300 ml wrzątku i gotować 5 minut, następnie przełożyć do termosu i pozostawić na 3-4 godziny, aby powstał odpowiednio stężony odwar. Niektórzy terapeuci polecają, aby odczekać 4-5 godzin, można za pierwszym razem czyszcząc stawy zastosować słabszy odwar, a później mocniejszy. Po tym czasie przecedzić przez sito. Przygotowany odwar stosuje się dnia następnego, czyli należy go przygotować tak, żeby wieczorem usunąć liście i od rana stosować. Uzyskany płyn pije się powoli, małymi łykami w ciągu 12 godzin (w żadnym wypadku nie wolno wypić dużo na raz, może spowodować krwotok). Wieczorem należy zrobić lewatywę, gdyż wypłukane zanieczyszczenia mogą utkwić w jelicie i wywołać odczyn alergiczny.
Drugi i trzeci dzień: jak pierwszy. W trakcie kuracji nie spożywać produktów białkowych (mięso, jaja, mleko, żółty ser, twaróg, itp.)

Po skończeniu kuracji w kolejnym tygodniu wykonuje się co drugi dzień lewatywę. Po tygodniowej przerwie można kurację powtórzyć. W razie potrzeby można kurację powtarzać co 3 miesiące przez cały rok, a potem raz w roku. Może się zdarzyć, że wydalany podczas kuracji mocz (nawet co pół godziny) będzie miał różowe zabarwienie, gdyż sole mogą się tak szybko rozpuszczać, że będą podrażniać pęcherz moczowy. Podczas kuracji jedz dużo warzyw, owoców, dobra jest dieta wegetariańska.

Przepis pochodzi z książek dr.Tombaka

Secured By miniOrange