fbpx
Terapia Miłością - "Serce pełne miłości jest początkiem wszystkiego"

Szanowni Państwo,fundacja-zlota-jesien

Mam przyjemność przedstawić Państwu nowo powstałą Fundację Złota Jesień.

Rozpoczęliśmy prace nad utworzeniem szeroko rozumianego domu opieki dla osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych. Naszą intencją jest stworzenie domu (nie ośrodka), w którym starsi ludzie będą chcieli mieszkać – nie przebywać. Negocjujemy warunki odkupienia od obecnego właściciela przepięknego, ogrodzonego lasu o powierzchni ok. 20 ha. Jest to teren dawnego ośrodka wypoczynkowego 2 częściowo zachowaną infrastrukturą. To, co się da chcemy wyremontować i dostosować do potrzeb pierwszych mieszkańców.

Równocześnie rozpoczną prace projektowe a następnie budowa nowoczesnego domu mającego na celu opiekę nad osobami starymi, niedołężnymi i/lub niepełnosprawnymi. Część mieszkalna będzie zawierała pokoje jedno lub dwuosobowe dla osób samotnych i mieszkanka dla par. Część ogólna to sale rehabilitacji, głównie ruchowej, bibliotekę, kaplicę, sale do terapii zajęciowych oraz oczywiście jadalnia z funkcją sali widowiskowo – kinowej. Chcemy aby ci mieszkańcy, którym stan zdrowia i chęci pozwolą mogli wykorzystać swój potencjał i wiedzę dla rozwoju wspólnego domu. Każdy mieszkaniec będzie mógł mieszkać w urządzonym przez nas mieszkanku lub urządzić je po swojemu, swoimi ulubionymi sprzętami i bibelotami. Budynek pozbawiony barier pozwoli przemieszczać się w dowolne miejsce a systemy monitorująco – przywoławcze będą pilnowały żeby nikomu nic się nie stało. Stała opieka pielęgniarsko – opiekuńcza będzie tworzyła poczucie bezpieczeństwa.

Z technicznego punktu widzenia powstanie najnowocześniejszy kompleks mieszkalno – opiekuńczy zapewniający tanie ciepło dzięki pompom ciepła, pyszną, lekkostrawną kuchnię domowa, salę jadalno – klubową z możliwością zamienienia jej w miarę potrzeb na kino lub salę widowiskową. Mamy również na uwadze budowę kaplicy wielowyznaniowej, która zapewni „opiekę” duchową. Ponieważ jednak taki program jest niezwykle kosztowny to przy całym wsparciu z różnych stron pozwalam sobie prosić o darowizny. Każdy, nawet najmniejszy grosz ułatwi nam realizację domu naszych marzeń. Prosimy również osoby chętne do współpracy o kontakt z Zarządem. Poszukujemy zarówno wolontariuszy jak i przyszłych pracowników, zarówno z praktyką jak i bez. Najważniejszym kryterium oceny potencjalnych współpracowników w naszym domu jest EMPATIA dla drugiego człowieka.

Różne Fundacje wzruszają nasze serca losem dzieci, zwierząt, różnych szkół, szpitali i tak dalej. Mało kogo interesuje los naszych Dziadków i często Rodziców. Spędzają końcówkę swojego życia w samotności i zaniedbaniu -jeśli nie materialnym to emocjonalnym. Dzieci i Wnuki pracują coraz więcej, mają swoje sprawy, które absorbują cały ich potencjał życiowy, swoje zainteresowania, które są bardzo często zbyt rozbieżne z zainteresowaniami i potrzebami Rodziców i Dziadków. Ponadto nawet najlepsi potomkowie bardzo często nie są w stanie zapewnić profesjonalnej opieki osobom tak schorowanym i słabym, że wymagają opieki przez całą dobę.

Kadrę założycielską Fundacji Złota Jesień tworzą ludzie w tzw wieku dojrzałym. Wiemy co jest dla nas dobre i co sprawi, że nasze życie aż do końca będzie pełne kolorów. To właściwie z myślą 0 nas, dojrzałych ludziach u schyłku życia zawodowego powstaje nasz dom. Abyśmy mogli starość spędzić z ludźmi w podobnych wieku, z podobnymi problemami i wspólnymi tematami, którzy mają podobne radości.

Proszę Państwa, weźcie pod uwagę, że poświęcając coś dla naszego domu ofiarujecie ten dar swoim bliskim lub w przyszłości sobie.

Wkrótce powstanie strona internetowa Fundacji, na której będziemy publikować zdjęcia i dokumenty dotyczące powstawania naszego domu. Będziemy prosili o uwagi, sugestie i rady. Będziecie sami świadkami powstawania Złotej Jesieni.

Jeśli chcesz wesprzeć fundację wpłać darowiznę:
Wspieram

fundacja-zlota-jesien-podpis