fbpx
Terapia Miłością - "Serce pełne miłości jest początkiem wszystkiego"

Jak oczyścić wątrobę?

Jak oczyścić wątrobę?

Oczyszczanie wątroby to ważny proces, który warto powtarzać kilka razy w ciągu roku dla zapewnienia prawidłowego krążenia żółci poprzez częściowe usuwanie złogów zalegających w pęcherzyku żółciowym i w przewodach żółciowych. Oczyszczanie wątroby to nie tylko kuracja dla ciała ale również dla ducha. Dzięki niej będziemy czuć się lżej, poprawi się nasze samopoczucie, a w nasze życie zawita cała masa zdrowia.

Oprócz procesu oczyszczania wątroby ważna jest również suplementacja, która dostarcza niezbędnych składników do utrzymania prawidłowej pracy tego układu. W związku z tym polecam zaopatrzyć się w:

Poniżej przedstawiona kuracja na oczyszczanie wątroby pochodzi z materiałów publikowanych przez Dr. H. Clark. Kuracja jest absolutnie dla wszystkich na wet dla tych, którzy nie odczuwają żadnych szczególnych dolegliwości ze strony wątroby. Osoby te również obserwują schodzenie kamieni. Kuracji nie należy się obawiać , gdyż złogi schodzące podczas kuracji są miękkie i ich wydalanie nie jest obarczone dolegliwościami. Efektem kuracji powtarzanych nawet wielokrotnie jest usprawnienie krążenia żółci.

Kurację najlepiej przeprowadzić od pełni do nowiu – wówczas przechodzi sie przez nią lżej. Sama robię to do 6 razy w roku i efekty sa wspaniałe- podwyższa się energia w ciele , mam większy wigor i wspaniałe samopoczucie.Tym sposobem, również pozbyłam się kamieni żółciowych z woreczka.
Pamiętaj też o oczyszczaniu innych narządów Twojego organizmu, informacje znajdziesz w kolejnych zakładkach. Na zdrowie 🙂

Zestaw składników:

4 łyżki stołowe soli gorzkiej (sól Epsom), 1 – 2 czerwone grejpfruty – potrzebna ilość soku 2/3 do 3/4 szklanki, oliwa z oliwek – pół szklanki (125), 1 słomka do picia, słoik o pojemności 1/2 litra z pokrywką.

Oczyszczanie wątroby krok po kroku:

Kuracja trwa 2 dni. Zaplanuj ją w taki sposób, aby móc odpocząć drugiego dnia kuracji (np. z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę). Pierwszego dnia kuracji nie należy przyjmować lekarstw, które nie są konieczne. Zjedź śniadanie i drugie śniadanie bez tłuszczu. Proponowany jadłospis: kasza chleb, miód, dżem, gotowane warzywa, pieczone ziemniaki (bez masła i produktów mlecznych). W ten sposób nie obciążymy pracy wątroby i cała energia skierowana jest na jej oczyszczanie. Wypij 0,5 – 1 litra wody. Możesz jeść i pić do godziny 14:00. Należy ściśle przestrzegać godzin.

14.00 GODZ. Od godziny 14 nic nie jedz i nie pij. Jeśli zjesz coś później możesz poczuć się źle podczas kuracji. Rozpuścić 4 łyżki stołowe soli gorzkiej w 3 szklankach wody (750ml). Z tej ilości będą 4 porcje roztworu soli do picia po 3/4 szklanki (180 ml) każda.

18.00 GODZ. Wypij pierwszą porcję rozpuszczonej soli tj. 3/4 szklanki (180ml). Możesz ewentualnie wypić kilka łyków czystej wody (lub wypłukać usta) lub wypić kilka łyków soku z grejpfruta. Przygotuj oliwę i grejpfruty aby były temperatury pokojowej.

20.00 GODZ. Wypij drugą porcję soli rozpuszczonej tj . 3/4 szklanki (180ml). Pomimo, że nie jadłeś od 14, nie czujesz głodu. Sól gorzka powoduje oczyszczanie jelit. Ewentualnie pochodź po mieszkaniu lub pospaceruj wokół domu. To powoduje szybsze działanie roztworu soli.

21.45 GODZ. Wlej 1/2 szklanki (125 ml) oleju do słoiczka z pokrywką. Wyciśnij sok z czerwonych grejpfrutów i przecedź go. Potrzebne będzie przynajmniej pół szklanki soku, ale lepsza jest większa ilość (3/4 szklanki – można dodać trochę soku z cytryny). Wlej ten sok do oleju, zamknij pokrywką i dobrze wstrząśnij, tak żeby olej i sok były ze sobą dobrze wymieszane. Idź po raz ostatni do łazienki. Bądź gotów ze wszystkim do godz. 22.00 (można się nieco spóźnić, ale nie więcej niż 15 min).

22.00 GODZ. Stojąc przy łóżku wypij olej zmieszany z sokiem (pij przez słomkę). Olej z sokiem wypij w ciągu 5 minut ( osoby starsze lub osłabione w ciągu 15 min). Po wypiciu POŁÓŻ SIĘ NATYCHMIAST NA PLECACH (z głową ułożoną wyżej na poduszce).

I LEŻ TAK ABSOLUTNIE SPOKOJNIE PRZEZ 20 MINUT. POWODZENIE TEJ KURACJI ZALEŻY OD TEGO, ŻEBY LEŻEĆ SPOKOJNIE, NIE WIERCIĆ SIĘ I NIE KRĘCIĆ 🙂

Zwróć uwagę, czy kamienie żółciowe lub wątrobowe przesuwają się. Oczyszczanie wątroby wiąże się z uczuciem wydobywania drobnych kulek. Podczas tego procesu nie odczuwa się bólu, ponieważ sól gorzka otworzyła drogi żółciowe. Po 20 min. ułóż się swobodnie do spania.

NASTĘPNEGO DNIA (nie wcześniej jak po godz. 6 rano lub później). Jeśli po przebudzeniu się masz lekkie bóle brzucha lub jest ci niedobrze, połóż się jeszcze trochę. Wspomniane dolegliwości powinny minąć po krótkim czasie. Udaj się ewentualnie do łazienki. Potem wypij trzecią porcję rozpuszczonej soli tj. 3/4 szklanki (180 ml). Nie pij tej porcji przed godzina 6.00.

2 GODZINY PÓŹNIEJ: Wypij ostatnią, czwartą porcję rozpuszczonej soli 3/4 szklanki (180 mi). Połóż się ewentualnie jeszcze do łóżka.

PO NASTĘPNYCH 2-CH GODZINACH: Kuracja jest zakończona.

Możesz zacząć jeść. Zacznij od soku ze świeżo wyciśniętych pomarańczy, grejpfrutów, cytryny, a po 30 min. zjedź trochę owoców. Poczekaj jeszcze godzinę zanim zaczniesz jeść normalne jedzenie, ale poczekaj jeszcze z tłuszczem. Dopiero pod koniec dnia (wieczorem) możesz jeść normalnie (ewentualne zmęczenie powinno minąć). Należy zacząć odbudowywać florę bakteryjna w jelitach.Najlepszym sposobem są kiszonki polskie. Możesz też spożywać w sezonie letnim arbuza – to również wspomoże Twoje nerki albo rozpocząć kurację sokową jezeli chesz iść dalej w kuracji i odmłodzenia i regeneracji organizmu. Wszystkie dane na ten temat znajdziesz w kolejnych zakładkach.

Oczyszczanie wątroby- reakcje:
Po wypiciu pierwszy raz rozpuszczonej soli może nastąpić po 2 godz. biegunka. Drugiego dnia po wypiciu rozpuszczonej soli również może być biegunka. Zwróć szczególną uwagę na to co zostaje wydalone (drugiego dnia kuracji). Policz ile kamieni zostało wydalonych. Kamienie żółciowe mogą różnić się kształtem i kolorem. Są one przeważnie zielone – to są te prawdziwe kamienie żółciowe, ale mogą być też brązowe, białe, czerwone, bordowe, wielkości pestek jabłka. Czasami drogi żółciowe wypełnione są kryształkami z cholesterolu, które nie zostały przekształcone w kamienie. Po wydaleniu wygląda to jak piana. To hamuje prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Po kuracji można mieć luźny stolec 1- 2 dni. Należy pamiętać o piciu kwaśnego mleka. Osoby mające choroby chroniczne mogą wydalić nawet kilkaset kamieni! Dlatego ważne jest powtarzanie kuracji, ażeby usunąć wszystkie kamienie. Między kuracjami powinno być przynajmniej 2 tygodnie przerwy.