fbpx
Terapia Miłością - "Serce pełne miłości jest początkiem wszystkiego"

Szybki i tani sposób na mokry kaszel

Mokry kaszel może zmęczyć, szczególnie dzieci.
Potrafi być uciążliwy i często spędzać sen z oczu wszystkim wokół a co dopiero osobie, która się zmaga z nieżytem górnych dróg oddechowych.
Nieskuteczne próby wykrztuszania wydzieliny zalegającej w płucach powodują ból mięśni i utrudniają sen.
Szczególnie trudno jest przetrwać ten okres najmłodszym.

Ta naturalna metoda wyleczy cię już w ciągu nocy.
Lekarze zalecają na kaszel syropy – niestety te często hamują ośrodek kaszlu, zamiast ułatwić wykrztuszanie. W efekcie kaszel staje się jeszcze bardziej uciążliwy. W dzisiejszych czasach infekcje dróg oddechowych w wielu przypadkach – nie zawsze słusznie – próbuje się leczyć antybiotykami.

Jeśli nie byliśmy jeszcze u lekarza, albo jeśli leki nie pomagają wystarczająco – zawsze można sięgnąć po naturalne metody. Oprócz znanych sposobów takich jak – mleko z masłem i miodem, czosnek i sok z malin – jest jeszcze jeden świetny, naturalny sposób na przeziębienie.

Działa przede wszystkim na kaszel i problemy z wykrztuszaniem.
Imbir. Jego działanie jest tak skuteczne, pomaga oczyścić płuca już w jedną noc. W poważniejszych infekcjach, zabieg imbirowy powtarzany przez kilka nocy z pewnością ułatwi wyzdrowienie. i co bardzo ważne jest zupełnie bezpieczny i naturalny. Można go stosować zarówno dla dorosłych, jak i dla kilkuletnich dzieci.

Potrzebne są następujące składniki:

  • 1 łyżka świeżego, startego imbiru (w ostateczności może być sproszkowany)
  • 1 łyżka naturalnego miodu
  • pół łyżeczki oliwy
  • 1 łyżeczka mąki
  • nawilżone chusteczki lub gazy
  • plaster samoprzylepny


Miód mieszamy z mąką ( najlepiej bez pestycydów i gmo od sprawdzonych dostawców) , dodajemy odrobinę oliwy i starty imbir i dobrze mieszamy – konsystencja powinna być miękka, ale zbita, niezbyt płynna. Masę nakładamy na gazę lub chusteczkę nawilżaną i przykładamy do klatki piersiowej. Oklejamy szczelnie plastrem wokół i zostawiamy na całą noc. Jeśli śpimy na brzuchu, plaster można przykleić do pleców.

Bardzo ważne!

Jeśli chcesz użyć mieszanki dla dziecka, nałóż plaster 3h przed snem i zdejmij na noc.

Do kompresu z imbirem nałóż ciepłą piżamę i szczelnie okryj się w łóżku. Tej nocy na pewno będziesz się dużo pocić – to jest bardzo dobry znak. Dzięki takiemu zabiegowi, wykrztuszanie wydzieliny z płuc przebiega bardzo szybko i bezboleśnie.

Na zdrowie